Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; custom_field_template has a deprecated constructor in /www/miai_www/www/victoria/bezprzesiadek/wp-content/plugins/custom-field-template/custom-field-template.php on line 35
Wyspy Zielonego Przylądka - BezPrzesiadek.pl

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka, to wymarzone miejsce do ucieczki przed zmęczeniem i trudami dnia codziennego. Pomimo, iż wyspy te znajdują się tak daleko, teraz możecie Państwo dolecieć tam w wyjątkowo krótkim czasie, gdyż oferujemy bezpośredni przelot na Wyspy Zielonego Przylądka prosto z Warszawy! Tam czeka na Was szereg atrakcji: wizyta na wyspie Sal, która słynie z jednych z najwspanialszych plaż archipelagu i doskonałych warunków do uprawiania różnych sportów wodnych, wycieczka na wyspę Sao Vincente, z której pochodzi Cesária Évora, królowa morny, będąca miejscem corocznych karnawałów i festiwali, czy też nurkowanie na Cabo Verde, gdzie są liczne podwodne groty, ogromne ilości ryb tropikalnych i zatopione wraki statków.

Cena za osobę – 1 tydzień z przelotem z Warszawy:

 • w hotelu 4* od 3701PLN z All Inclusive
 • w hotelu 5* od 4439 PLN z All Inclusive

Program i atrakcje

Sal – dookoła wyspy

Znakomity sposób na poznanie najważniejszych miejsc Sal. Przejazd przez Murdeira i Monte Leao do Palmeira, małej wioski rybackiej. Dalej trasa prowadzi do naturalnego słonego jeziora Buracona, gdzie można zobaczyć „błękitne oko” – specyficzną grę światła i szmaragdowej wody. Przejazd przez tereny Terra Boa znane ze zjawiska fatamorgany. Przejazd do Espargos, stolicy wyspy, następnie do salin Perda de Lume w dawnym kraterze wulkanu. Cena wynosi – ok. 25 EUR (wycieczka półdniowa) lub ok. 35 EUR (wycieczka całodniowa: zawiera obiad, nie zawiera wejścia do salin: ok. 5 EUR).

Boa Vista

Wycieczka na wyspę znaną z pięknych plaż, wspaniałej, lokalnej muzyki, pięknej, kolonialnej architektury i wyrobu ceramiki typowymi metodami afrykańskimi. W programie: stara wytwórnia ceramiki, miasteczko Povoaçao Velha na pustyni, plaża Santa Monica, Deserto de Viana z malowniczymi wydmami. Na trasie także główna miejscowość wyspy – Sal Rei i Via Pittoresca – trakt otoczony bujnymi palmami kokosowymi i daktylowymi. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 170 EUR.

Fogo

Wyspa uważana jest za jedną z najbardziej fascynujących na archipelagu. Jej główną atrakcją jest aktywny wulkan Fogo (z port. ogień), którego szczyt – Pico de Fogo (2829 m) jest najwyższym punktem Capo Verde. Wyspa słynie z aromatycznej kawy, a także białego wina i sera. Zwiedzanie przepięknego miasteczka Sao Felipe, z tradycyjnymi, kolonialnymi domkami. Następnie przejazd wśród egzotycznych wulkanicznych krajobrazów do wioski Cha de Caldeiras, gdzie wulkaniczny krajobraz kontrastuje z winnicami i egzotycznymi plantacjami. Domy zbudowane są tu z czarnego kamienia, co jest wizytówką tego miejsca. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 243 EUR.

Santiago

Największa wyspa archipelagu, pierwsza skolonizowana przez Portugalczyków na Cabo Verde. Zapierające dech widoki, zielone wzgórza i doliny, górskie szlaki, urokliwe plaże, a to wszystko w jedynym i niepowtarzalnym kolonialnym klimacie. Na trasie stolica Wyspy – Praja, najstarsza miejscowość Cidade Velha (dawniejsza Ribeira Grande), katedra, fortyfikacje i małe egzotyczne wioski, które pozwolą na chwilę przenieść się w czasie. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 232 EUR.

Wycieczka katamaranem

Wypłynięcie z portu Palmeira w kierunku zatoki Murdeira, czas na relaks. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 53 EUR (zawiera napoje bezalkoholowe i przekąski).

Wycieczka na Wyspy Zielonego Przylądka

Wycieczka quadami/buggy

Znakomity sposób na poznawanie ciekawych miejsc wyspy Sal. Pojazdy 4 x 4 umożliwiają eksplorację fantastycznych wydm i pięknych plaż. Adrenalina i fantastyczna zabawa w otoczeniu wulkanicznego krajobrazu. Wycieczka trwa ok. 2-4 godz. Cena wynosi – ok. 75 EUR/quad, ok. 80 EUR/buggy.

Neptunus

Godzinna wycieczka łodzią z przeszkolonym dnem. Podczas wycieczki można zobaczyć dwa wraki na dnie zatoki. Jeden z nich to Ponta Do Sino, portugalski statek otoczony ławicami kolorowych ryb oraz drugi statek Santo Antao. Także niespodzianka – figura Chrystusa oceanów. Cena wynosi – ok. 33 EUR. Miejsce zbiórki Santa Maria Pier-Pontao de peixe – wypłynięcie z portu. Uwaga: nie wliczone w cenę: posiłki, napoje, transfer.

Nurkowanie

Na Cabo Verde są liczne podwodne groty, ogromne ilości ryb tropikalnych, zatopione statki. Można tu uzyskać znany na całym świecie certyfikat PADI. Są różne poziomy i specjalności. Proponowana szkoła nurkowa jest najstarszą na wyspie, z największym doświadczeniem. Cena wynosi – ok. 20 EUR/2 godz.

Santo Antao i Sao Vicente

Przelot na Sao Vicente i przeprawa promowa na Santo Antao, uważaną za jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu. Górska droga prowadząca z portu Porto Novo w kierunku Ribeira Grande jest jedną z największych atrakcji Wysp Zielonego Przylądka. Na trasie niesamowite krajobrazy, krater wygasłego wulkanu Cova i dolina Paul nazywana rajskim ogrodem Cabo Verde. Przeprawa promowa na Sao Vicente. Wizyta w stolicy wyspy – Mindelo, uważanej za jedno z najpiękniejszych miast na Wyspach. Przelot na Sal. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 275 EUR (zawiera obiad).

Galeria

Cena wyjazdu za osobę dorosłą od: 3701 PLN

Podana cena jest kwotą orientacyjną, skalkulawaną na moment tworzenia oferty. Ostateczna cena wyjazdu jest uzależniona od kursów walut, kosztów przelotów, wybranych opcji dodatkowych wyjazdu i innych czynników. Cena została skalkulowana w oparciu o dwie osoby podróżujące razem.

• przelot międzynarodowy • transfer do miejsca zakwaterowania • zakwaterowanie w hotelu w wybranym standardzie • wyżywienie zgodnie z ofertą • opiekę przedstawiciela • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
• ubezpieczenia od chorób przewlekłych • opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (od 3% wartości imprezy) • zwyczajowych napiwków
Każdy wyjedżający jest objęty obowiązkowym, podstawowym ubezpieczeniem turystycznym z sumą KN 10.000 Euro. Gorąco zachęcamy do uzupełnienia ubezpieczenia podstawowego o:
 • ubezpieczenie rozszerzone - z sumą ubezpieczenia do wysokości 100.000 Euro. Stawka ubezpieczenia za dzień wynosi od 0,90 do 2,30 Euro
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwalające odzyskać do 100% poniesionych kosztów wyjazdu w przypadku rezygnacji z udziału w imprezie
 • ubezpieczenie sportowe w przypadku, gdy zamierzasz w trakcie wykazdu nurkować, jeździć na nartach, uprawiać turystykę górską itp.
O wszystkich możliwościach ubezpieczenia wyjazdu poinformujemy Cię szczegółowo w trakcie przygotowywania oferty.
1. Wyślij zapytanie Napisz albo zadzwoń. Powiedz nam o swoich oczekiwaniach i marzeniach. Dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb, dobierzemy przeloty i hotele. Szczegółową ofertę otrzymasz mailowo. 2. Otrzymasz szczegółową ofertę Zrobimy wstępną bezkosztową rezerwację aby miejsca były zagwarantowane. Czy oferta spełnia wszystkie Twoje oczekiwania? Jeżeli tak - możemy przejść do podpisywania umowy. Jeżeli nie - uzupełnimy ją. 3. Podpisujemy umowę Prześlemy Ci mailowo wzór umowy. Umowę możesz podpisać zdalnie - nawet przez telefon komórkowy. Wszystkie formalności załątwiamy zdalnie, bez angażowania Twojego czasu. Wpłacasz zaliczkę, potem pozostałą kwotę z umowy i spokojnie czekasz na wylot! 4. Jesteś na wakacjach Jesteś gotów na wspaniałe wakacje. Przypomnimy Ci o wszystkich ważnych terminach - godzinach wylotu, miejscu odprawy. Otrzymasz listę najważniejszych rzeczy do spakowania, pakiet informacji o destynacji, do której lecisz. Dla Twojej wygody, podczas wyjazdu nasz pracownik jest dostępny 24h/7 i służy wszelką pomocą. Tobie pozostaje wyłącznie odpoczynek.

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Wyślij zapytanie


Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

Cena za osobę dorosłą od 3701PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Wyprawa do Zanzibaru - fascynująca Afryka

Wyprawa do Zanzibaru – fascynująca Afryka

Zanzibar to nie tylko niezwykła, zachwycająca przyroda: to również fascynująca kultura i historia, a także miejsce pochodzenia cudownych przypraw - wszystko to mogą Państwo poznać w ramach skrojonych na miarę wycieczek fakultatywnych. Wizyta w tym gorącym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Kambodża i Wietnam - smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam – smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam to prawdziwe oblicze buddyjskiej Azji. Teraz dzięki lotom bezpośrednim możesz odwiedzić te kraje pełne mnichów, świątyń, soczystej zieleni, pełnego czci spokoju.

Senegal i Gambia - spacer wśród lwów

Senegal i Gambia – spacer wśród lwów

Ciekawym Afryki polecamy jedyną taką łączoną ofertę: Gambia i Senegal podczas jednego wyjazdu. Zobacz jak wygląda prawdziwa Afryka.

zobacz więcej inspirujących ofert

Dlaczego warto wyjechać z nami?

Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym

Działamy od 2003 roku, posiadamy licencję touroperatorską, ubezpieczenie organizatora turystyki Signal Iduna. Jesteśmy partnerem ponad 200 biur turystycznych, flot safari nurkowych, hoteli. Zaufanie biznesowe potwierdza także członkostwo w międzynarodowej grupie BNI.

Mamy wielkie doświadczenie

Rekomendowane hotele i usługi turystyczne sprawdzamy samodzielnie, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Nasz zespół to osoby z wieloletnią praktyką, a jednocześnie pasją podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Wyjątkowo dbamy o naszych Klientów

Przygotowując oferty uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i spełniamy je. Zawsze zapewniamy opiekę rezydentów albo przedstawicieli naszego biura na miejscu. Nasza pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę.