Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka, to wymarzone miejsce do ucieczki przed zmęczeniem i trudami dnia codziennego. Pomimo, iż wyspy te znajdują się tak daleko, teraz możecie Państwo dolecieć tam w wyjątkowo krótkim czasie, gdyż oferujemy bezpośredni przelot na Wyspy Zielonego Przylądka prosto z Warszawy! Tam czeka na Was szereg atrakcji: wizyta na wyspie Sal, która słynie z jednych z najwspanialszych plaż archipelagu i doskonałych warunków do uprawiania różnych sportów wodnych, wycieczka na wyspę Sao Vincente, z której pochodzi Cesária Évora, królowa morny, będąca miejscem corocznych karnawałów i festiwali, czy też nurkowanie na Cabo Verde, gdzie są liczne podwodne groty, ogromne ilości ryb tropikalnych i zatopione wraki statków.

Cena za osobę – 1 tydzień z przelotem z Warszawy:

 • w hotelu 4* od 3701PLN z All Inclusive
 • w hotelu 5* od 4439 PLN z All Inclusive

Program i atrakcje

Sal – dookoła wyspy

Znakomity sposób na poznanie najważniejszych miejsc Sal. Przejazd przez Murdeira i Monte Leao do Palmeira, małej wioski rybackiej. Dalej trasa prowadzi do naturalnego słonego jeziora Buracona, gdzie można zobaczyć „błękitne oko” – specyficzną grę światła i szmaragdowej wody. Przejazd przez tereny Terra Boa znane ze zjawiska fatamorgany. Przejazd do Espargos, stolicy wyspy, następnie do salin Perda de Lume w dawnym kraterze wulkanu. Cena wynosi – ok. 25 EUR (wycieczka półdniowa) lub ok. 35 EUR (wycieczka całodniowa: zawiera obiad, nie zawiera wejścia do salin: ok. 5 EUR).

Boa Vista

Wycieczka na wyspę znaną z pięknych plaż, wspaniałej, lokalnej muzyki, pięknej, kolonialnej architektury i wyrobu ceramiki typowymi metodami afrykańskimi. W programie: stara wytwórnia ceramiki, miasteczko Povoaçao Velha na pustyni, plaża Santa Monica, Deserto de Viana z malowniczymi wydmami. Na trasie także główna miejscowość wyspy – Sal Rei i Via Pittoresca – trakt otoczony bujnymi palmami kokosowymi i daktylowymi. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 170 EUR.

Fogo

Wyspa uważana jest za jedną z najbardziej fascynujących na archipelagu. Jej główną atrakcją jest aktywny wulkan Fogo (z port. ogień), którego szczyt – Pico de Fogo (2829 m) jest najwyższym punktem Capo Verde. Wyspa słynie z aromatycznej kawy, a także białego wina i sera. Zwiedzanie przepięknego miasteczka Sao Felipe, z tradycyjnymi, kolonialnymi domkami. Następnie przejazd wśród egzotycznych wulkanicznych krajobrazów do wioski Cha de Caldeiras, gdzie wulkaniczny krajobraz kontrastuje z winnicami i egzotycznymi plantacjami. Domy zbudowane są tu z czarnego kamienia, co jest wizytówką tego miejsca. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 243 EUR.

Santiago

Największa wyspa archipelagu, pierwsza skolonizowana przez Portugalczyków na Cabo Verde. Zapierające dech widoki, zielone wzgórza i doliny, górskie szlaki, urokliwe plaże, a to wszystko w jedynym i niepowtarzalnym kolonialnym klimacie. Na trasie stolica Wyspy – Praja, najstarsza miejscowość Cidade Velha (dawniejsza Ribeira Grande), katedra, fortyfikacje i małe egzotyczne wioski, które pozwolą na chwilę przenieść się w czasie. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 232 EUR.

Wycieczka katamaranem

Wypłynięcie z portu Palmeira w kierunku zatoki Murdeira, czas na relaks. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 53 EUR (zawiera napoje bezalkoholowe i przekąski).

Wycieczka na Wyspy Zielonego Przylądka

Wycieczka quadami/buggy

Znakomity sposób na poznawanie ciekawych miejsc wyspy Sal. Pojazdy 4 x 4 umożliwiają eksplorację fantastycznych wydm i pięknych plaż. Adrenalina i fantastyczna zabawa w otoczeniu wulkanicznego krajobrazu. Wycieczka trwa ok. 2-4 godz. Cena wynosi – ok. 75 EUR/quad, ok. 80 EUR/buggy.

Neptunus

Godzinna wycieczka łodzią z przeszkolonym dnem. Podczas wycieczki można zobaczyć dwa wraki na dnie zatoki. Jeden z nich to Ponta Do Sino, portugalski statek otoczony ławicami kolorowych ryb oraz drugi statek Santo Antao. Także niespodzianka – figura Chrystusa oceanów. Cena wynosi – ok. 33 EUR. Miejsce zbiórki Santa Maria Pier-Pontao de peixe – wypłynięcie z portu. Uwaga: nie wliczone w cenę: posiłki, napoje, transfer.

Nurkowanie

Na Cabo Verde są liczne podwodne groty, ogromne ilości ryb tropikalnych, zatopione statki. Można tu uzyskać znany na całym świecie certyfikat PADI. Są różne poziomy i specjalności. Proponowana szkoła nurkowa jest najstarszą na wyspie, z największym doświadczeniem. Cena wynosi – ok. 20 EUR/2 godz.

Santo Antao i Sao Vicente

Przelot na Sao Vicente i przeprawa promowa na Santo Antao, uważaną za jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu. Górska droga prowadząca z portu Porto Novo w kierunku Ribeira Grande jest jedną z największych atrakcji Wysp Zielonego Przylądka. Na trasie niesamowite krajobrazy, krater wygasłego wulkanu Cova i dolina Paul nazywana rajskim ogrodem Cabo Verde. Przeprawa promowa na Sao Vicente. Wizyta w stolicy wyspy – Mindelo, uważanej za jedno z najpiękniejszych miast na Wyspach. Przelot na Sal. Wycieczka lotnicza całodniowa. Cena wynosi – ok. 275 EUR (zawiera obiad).

Galeria

Cena wyjazdu za osobę dorosłą od: 3701 PLN

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

Cena za osobę dorosłą od 3701PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Wyprawa do Zanzibaru - fascynująca Afryka

Wyprawa do Zanzibaru – fascynująca Afryka

Zanzibar to nie tylko niezwykła, zachwycająca przyroda: to również fascynująca kultura i historia, a także miejsce pochodzenia cudownych przypraw - wszystko to mogą Państwo poznać w ramach skrojonych na miarę wycieczek fakultatywnych. Wizyta w tym gorącym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Kambodża i Wietnam - smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam – smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam to prawdziwe oblicze buddyjskiej Azji. Teraz dzięki lotom bezpośrednim możesz odwiedzić te kraje pełne mnichów, świątyń, soczystej zieleni, pełnego czci spokoju.

Senegal i Gambia - spacer wśród lwów

Senegal i Gambia – spacer wśród lwów

Ciekawym Afryki polecamy jedyną taką łączoną ofertę: Gambia i Senegal podczas jednego wyjazdu. Zobacz jak wygląda prawdziwa Afryka.

zobacz więcej inspirujących ofert