Wyprawa do Zanzibaru – fascynująca Afryka

Zanzibar to nie tylko niezwykła, zachwycająca przyroda: to również fascynująca kultura i historia, a także miejsce pochodzenia cudownych przypraw – wszystko to mogą Państwo poznać w ramach skrojonych na miarę wycieczek fakultatywnych. Wizyta w tym gorącym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Cena za osobę 1 tydzień z przelotem:

 • w hotelu 4* od 4 069 PLN (Katowice) ze śniadaniami

Program i atrakcje

Wycieczka do Zanzibaru
Stone Town i wycieczka „za przyprawami”
Stone Town to miasto z kamienia, prezentujące bogatą kulturę i historię Zanzibaru, niewiele się tu zmieniło w czasie ostatnich dwóch wieków. Tu każdy dom, mur, okno i drzwi świadczą o własnej historii. Miasto to stało się symbolem walki przeciwko niewolnictwu, gdyż tutaj znajdował się jeden z głównych ośrodków handlu niewolnikami we Wschodniej części Afryki. Czeka nas spacer wąskimi uliczkami Stone Town, następnie wizyta na targu, później będziemy zwiedzać Muzeum znajdujące się w jednym z sułtańskich pałaców. Następnie będziemy mieć czas wolny np. na zakupy. Później program przewiduje wizytę w jednej z największych rządowych farm na Zanzibarze, na których uprawia się takie przyprawy i żywność jak kardamon, imbir, goździki, wanilię, gałkę muszkatałową, zioła, orzechy kokosowe, kurkumę, rośliny ozdobne oraz owoce. Wycieczka zaplanowana na cały dzień. Cena – w przybiżeniu 80$.

Park Narodowy Jozani Forest
Jozani Forest to największy obszar leśny w całym Zanzibarze. Tutaj planowany jest spacer naturalnym szlakiem przez las będący domem dla rzadkich gatunków egzotycznych ptaków, motyli i zagrożonych wyginięciem małp gereza ruda (Colobus badius) znanych ze swoich długich włosów na głowie. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można je zobaczyć. Las jest tropikalny ze względu na dużą wilgotność od morza i wysokie opady w czasie pory deszczowej, co wpływa na urozmaicenie roślinności. Znajdują się tu palmy, figowce, mahoń, paprocie i drzewa namorzynowe. Później czeka nas wizyta na historycznej wyspie Prison Island, gdzie mieszkają żółwie lądowe lubiące odżywiać się szpinakiem. Dawniej wyspa znajdowała się pod arabskim panowaniem, w czasach protektoratu angielskiego wybudowano w tym miejscu więzienie, od którego wzięła się nazwa wyspy. Znajduje się tu niewielka plaża i rafa, która świetnie nadaje się do snurkowania. W miejscowej restauracji można skosztować m.in. owoców morza (posiłek nie jest wliczony w cenę). Wspaniała przygoda wśród przyrody. Wycieczka zaplanowana na cały dzień. Cena – w przybliżeniu 95$.

Safari Blue
Ciekawa wyprawa autentyczną łodzią dhow. Wypłyniemy z rybackiej wioski Fumba, będącej idealnym punktem startowym naszej przygody. Zwiedzimy fragment malowniczej zatoki Menai. Płynąc wspaniałymi turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, będziemy podziwiać wspaniałe piaszczyste plaże na wyspach i lagunach, a także możliwe, że zobaczymy piękne delfiny butlonose. Zatrzymamy się na jednej z rajskich plaż, gdzie czas może minąć nam na snurkowaniu w krystalicznych wodach oceanu i podziwianiu zachwycającej rafy koralowej oraz zamieszkujących ją stworzeń. Później czeka nas syta uczta z owoców morza, ryb, homarów, kurczaków i owoców tropikalnych. Przespacerujemy się do tropikalnego lasu, gdzie podziwiać będziemy 500-letni baobab. Krótkie rejsy łodziami, kąpiel w lagunie i relaks. Powrót do hoteli późnym popołudniem. Wycieczka przewidziana na cały dzień. Cena – w przybliżeniu 140$ (wraz z obiadem i napojami).

Selous
Niezwykłe, dwudniowe safari samolotem po Selous, największym afrykańskim rezerwacie o powierzchni ok. 50 tysięcy km², stanowiącym aż 5 % powierzchni Tanzanii. Rezerwat Selous znajduje się w południowo-wschodniej części państwa, w sąsiedztwie Dar es Salaam. Płyną tamtędy dwie rzeki: Ruaha i Rufiji, nadające się do pływania łodziami. Największą atrakcją parku Selous stanowią słonie. Według szacunków znajduje się tam około 70 % całkowitej populacji słoni w Tanzanii. Można tu natrafić również na hipopotamy, krokodyle, lwy, antylopy oraz jedne z nielicznych ostatnich ocalałych czarnych nosorożców. Udajemy się samolotem do rezerwatu Selous, później wjeżdżamy na teren parku, następnie bierzemy udział w safari. Obiad zjemy na sawannie w formie pikniku. Późnym popołudniem jedziemy do lodży, zakwaterowanie (opcjonalnie safari łodzią po rzece Rufiji – płatne dodatkowo: ok 50$), kolacja i nocleg. Wczesne śniadanie i wyjazd na safari. Transfer na lotnisko, przelot na Zanzibar. Cena zaczyna się od 890$ (zawiera przelot, zakwaterowanie/posiłki, wstep do Parku Narodowego Selous); możliwość przedłużenia safari o dodatkowy nocleg za opłatą.

Galeria

Cena wyjazdu za osobę dorosłą od: 4069 PLN

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

African Renaissance Monument - From Above

Cena za osobę dorosłą od 4069PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kambodża i Wietnam - smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam – smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam to prawdziwe oblicze buddyjskiej Azji. Teraz dzięki lotom bezpośrednim możesz odwiedzić te kraje pełne mnichów, świątyń, soczystej zieleni, pełnego czci spokoju.

Senegal i Gambia - spacer wśród lwów

Senegal i Gambia – spacer wśród lwów

Ciekawym Afryki polecamy jedyną taką łączoną ofertę: Gambia i Senegal podczas jednego wyjazdu. Zobacz jak wygląda prawdziwa Afryka.

USA - Floryda Miami plus ew. Bahamy

USA – Floryda Miami plus ew. Bahamy

Ciekawych światowego życia, niezwykłych osiągnięć, luksusów, polecamy naszą wycieczkę do USA: na piękną, niemal tropikalną Florydę! Teraz loty bezpośrednie, dzięki którym leżące po drugiej stronie oceanu Stany Zjedznoczone wreszcie są tak blisko!

zobacz więcej inspirujących ofert