Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; custom_field_template has a deprecated constructor in /www/miai_www/www/victoria/bezprzesiadek/wp-content/plugins/custom-field-template/custom-field-template.php on line 35
Wyprawa do Zanzibaru - fascynująca Afryka - BezPrzesiadek.pl

Wyprawa do Zanzibaru – fascynująca Afryka

Zanzibar to nie tylko niezwykła, zachwycająca przyroda: to również fascynująca kultura i historia, a także miejsce pochodzenia cudownych przypraw – wszystko to mogą Państwo poznać w ramach skrojonych na miarę wycieczek fakultatywnych. Wizyta w tym gorącym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Cena za osobę 1 tydzień z przelotem:

 • w hotelu 4* od 4 069 PLN (Katowice) ze śniadaniami

Program i atrakcje

Wycieczka do Zanzibaru
Stone Town i wycieczka „za przyprawami”
Stone Town to miasto z kamienia, prezentujące bogatą kulturę i historię Zanzibaru, niewiele się tu zmieniło w czasie ostatnich dwóch wieków. Tu każdy dom, mur, okno i drzwi świadczą o własnej historii. Miasto to stało się symbolem walki przeciwko niewolnictwu, gdyż tutaj znajdował się jeden z głównych ośrodków handlu niewolnikami we Wschodniej części Afryki. Czeka nas spacer wąskimi uliczkami Stone Town, następnie wizyta na targu, później będziemy zwiedzać Muzeum znajdujące się w jednym z sułtańskich pałaców. Następnie będziemy mieć czas wolny np. na zakupy. Później program przewiduje wizytę w jednej z największych rządowych farm na Zanzibarze, na których uprawia się takie przyprawy i żywność jak kardamon, imbir, goździki, wanilię, gałkę muszkatałową, zioła, orzechy kokosowe, kurkumę, rośliny ozdobne oraz owoce. Wycieczka zaplanowana na cały dzień. Cena – w przybiżeniu 80$.

Park Narodowy Jozani Forest
Jozani Forest to największy obszar leśny w całym Zanzibarze. Tutaj planowany jest spacer naturalnym szlakiem przez las będący domem dla rzadkich gatunków egzotycznych ptaków, motyli i zagrożonych wyginięciem małp gereza ruda (Colobus badius) znanych ze swoich długich włosów na głowie. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można je zobaczyć. Las jest tropikalny ze względu na dużą wilgotność od morza i wysokie opady w czasie pory deszczowej, co wpływa na urozmaicenie roślinności. Znajdują się tu palmy, figowce, mahoń, paprocie i drzewa namorzynowe. Później czeka nas wizyta na historycznej wyspie Prison Island, gdzie mieszkają żółwie lądowe lubiące odżywiać się szpinakiem. Dawniej wyspa znajdowała się pod arabskim panowaniem, w czasach protektoratu angielskiego wybudowano w tym miejscu więzienie, od którego wzięła się nazwa wyspy. Znajduje się tu niewielka plaża i rafa, która świetnie nadaje się do snurkowania. W miejscowej restauracji można skosztować m.in. owoców morza (posiłek nie jest wliczony w cenę). Wspaniała przygoda wśród przyrody. Wycieczka zaplanowana na cały dzień. Cena – w przybliżeniu 95$.

Safari Blue
Ciekawa wyprawa autentyczną łodzią dhow. Wypłyniemy z rybackiej wioski Fumba, będącej idealnym punktem startowym naszej przygody. Zwiedzimy fragment malowniczej zatoki Menai. Płynąc wspaniałymi turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, będziemy podziwiać wspaniałe piaszczyste plaże na wyspach i lagunach, a także możliwe, że zobaczymy piękne delfiny butlonose. Zatrzymamy się na jednej z rajskich plaż, gdzie czas może minąć nam na snurkowaniu w krystalicznych wodach oceanu i podziwianiu zachwycającej rafy koralowej oraz zamieszkujących ją stworzeń. Później czeka nas syta uczta z owoców morza, ryb, homarów, kurczaków i owoców tropikalnych. Przespacerujemy się do tropikalnego lasu, gdzie podziwiać będziemy 500-letni baobab. Krótkie rejsy łodziami, kąpiel w lagunie i relaks. Powrót do hoteli późnym popołudniem. Wycieczka przewidziana na cały dzień. Cena – w przybliżeniu 140$ (wraz z obiadem i napojami).

Selous
Niezwykłe, dwudniowe safari samolotem po Selous, największym afrykańskim rezerwacie o powierzchni ok. 50 tysięcy km², stanowiącym aż 5 % powierzchni Tanzanii. Rezerwat Selous znajduje się w południowo-wschodniej części państwa, w sąsiedztwie Dar es Salaam. Płyną tamtędy dwie rzeki: Ruaha i Rufiji, nadające się do pływania łodziami. Największą atrakcją parku Selous stanowią słonie. Według szacunków znajduje się tam około 70 % całkowitej populacji słoni w Tanzanii. Można tu natrafić również na hipopotamy, krokodyle, lwy, antylopy oraz jedne z nielicznych ostatnich ocalałych czarnych nosorożców. Udajemy się samolotem do rezerwatu Selous, później wjeżdżamy na teren parku, następnie bierzemy udział w safari. Obiad zjemy na sawannie w formie pikniku. Późnym popołudniem jedziemy do lodży, zakwaterowanie (opcjonalnie safari łodzią po rzece Rufiji – płatne dodatkowo: ok 50$), kolacja i nocleg. Wczesne śniadanie i wyjazd na safari. Transfer na lotnisko, przelot na Zanzibar. Cena zaczyna się od 890$ (zawiera przelot, zakwaterowanie/posiłki, wstep do Parku Narodowego Selous); możliwość przedłużenia safari o dodatkowy nocleg za opłatą.

Galeria

Cena wyjazdu za osobę dorosłą od: 4069 PLN

Podana cena jest kwotą orientacyjną, skalkulawaną na moment tworzenia oferty. Ostateczna cena wyjazdu jest uzależniona od kursów walut, kosztów przelotów, wybranych opcji dodatkowych wyjazdu i innych czynników. Cena została skalkulowana w oparciu o dwie osoby podróżujące razem.

• przelot międzynarodowy • transfer do miejsca zakwaterowania • zakwaterowanie w hotelu w wybranym standardzie • wyżywienie zgodnie z ofertą • opiekę przedstawiciela • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
• ubezpieczenia od chorób przewlekłych • opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (od 3% wartości imprezy) • zwyczajowych napiwków
Każdy wyjedżający jest objęty obowiązkowym, podstawowym ubezpieczeniem turystycznym z sumą KN 10.000 Euro. Gorąco zachęcamy do uzupełnienia ubezpieczenia podstawowego o:
 • ubezpieczenie rozszerzone - z sumą ubezpieczenia do wysokości 100.000 Euro. Stawka ubezpieczenia za dzień wynosi od 0,90 do 2,30 Euro
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwalające odzyskać do 100% poniesionych kosztów wyjazdu w przypadku rezygnacji z udziału w imprezie
 • ubezpieczenie sportowe w przypadku, gdy zamierzasz w trakcie wykazdu nurkować, jeździć na nartach, uprawiać turystykę górską itp.
O wszystkich możliwościach ubezpieczenia wyjazdu poinformujemy Cię szczegółowo w trakcie przygotowywania oferty.
1. Wyślij zapytanie Napisz albo zadzwoń. Powiedz nam o swoich oczekiwaniach i marzeniach. Dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb, dobierzemy przeloty i hotele. Szczegółową ofertę otrzymasz mailowo. 2. Otrzymasz szczegółową ofertę Zrobimy wstępną bezkosztową rezerwację aby miejsca były zagwarantowane. Czy oferta spełnia wszystkie Twoje oczekiwania? Jeżeli tak - możemy przejść do podpisywania umowy. Jeżeli nie - uzupełnimy ją. 3. Podpisujemy umowę Prześlemy Ci mailowo wzór umowy. Umowę możesz podpisać zdalnie - nawet przez telefon komórkowy. Wszystkie formalności załątwiamy zdalnie, bez angażowania Twojego czasu. Wpłacasz zaliczkę, potem pozostałą kwotę z umowy i spokojnie czekasz na wylot! 4. Jesteś na wakacjach Jesteś gotów na wspaniałe wakacje. Przypomnimy Ci o wszystkich ważnych terminach - godzinach wylotu, miejscu odprawy. Otrzymasz listę najważniejszych rzeczy do spakowania, pakiet informacji o destynacji, do której lecisz. Dla Twojej wygody, podczas wyjazdu nasz pracownik jest dostępny 24h/7 i służy wszelką pomocą. Tobie pozostaje wyłącznie odpoczynek.

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Wyślij zapytanie


Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

https://www.flickr.com/photos/attawayjl/5557094050

Cena za osobę dorosłą od 4069PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kambodża i Wietnam - smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam – smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam to prawdziwe oblicze buddyjskiej Azji. Teraz dzięki lotom bezpośrednim możesz odwiedzić te kraje pełne mnichów, świątyń, soczystej zieleni, pełnego czci spokoju.

Senegal i Gambia - spacer wśród lwów

Senegal i Gambia – spacer wśród lwów

Ciekawym Afryki polecamy jedyną taką łączoną ofertę: Gambia i Senegal podczas jednego wyjazdu. Zobacz jak wygląda prawdziwa Afryka.

USA - Floryda Miami plus ew. Bahamy

USA – Floryda Miami plus ew. Bahamy

Ciekawych światowego życia, niezwykłych osiągnięć, luksusów, polecamy naszą wycieczkę do USA: na piękną, niemal tropikalną Florydę! Teraz loty bezpośrednie, dzięki którym leżące po drugiej stronie oceanu Stany Zjedznoczone wreszcie są tak blisko!

zobacz więcej inspirujących ofert

Dlaczego warto wyjechać z nami?

Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym

Działamy od 2003 roku, posiadamy licencję touroperatorską, ubezpieczenie organizatora turystyki Signal Iduna. Jesteśmy partnerem ponad 200 biur turystycznych, flot safari nurkowych, hoteli. Zaufanie biznesowe potwierdza także członkostwo w międzynarodowej grupie BNI.

Mamy wielkie doświadczenie

Rekomendowane hotele i usługi turystyczne sprawdzamy samodzielnie, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Nasz zespół to osoby z wieloletnią praktyką, a jednocześnie pasją podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Wyjątkowo dbamy o naszych Klientów

Przygotowując oferty uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i spełniamy je. Zawsze zapewniamy opiekę rezydentów albo przedstawicieli naszego biura na miejscu. Nasza pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę.