Kambodża i Wietnam – smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam to prawdziwe oblicze buddyjskiej Azji. Teraz dzięki lotom bezpośrednim możesz odwiedzić te kraje pełne mnichów, świątyń, soczystej zieleni, pełnego czci spokoju.

Cena za osobę 2 tygodnie z przelotem:

 • w hotelu 3* od 8189 PLN (Warszawa) ze śniadaniami i obiadokolacjami

Program i atrakcje

 • Dzień 1. Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa – stanowisko operatora wycieczki znajduje się w strefie „Biura Podróży”, w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (naprzeciwko sklepu „Virgin”). Wylot do Sajgonu samolotem czarterowym LOT.
 • Dzień 2. Przylot do Sajgonu. Odprawa paszportowo-wizowa i transport do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na relaks. Wieczorem kolacja na powitanie.
 • Dzień 3. Śniadanie, następnie wyjazd do Miasta Ho Chi Minha na zwiedzanie: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie obiekty będziemy oglądać zewnątrz) a także Muzeum Wojen Indochińskich (Muzeum Zbrodni Wojennych), pagoda Thien Hau i dzielnica chińska. Podczas zwiedzania zaplanowany jest obiad. Po południu będzie czas wolny na zakupy i własne spacery po mieście. Wieczorem, fakultatywnie kolacja z rejsem po rzece Sajgon (płatna ok. 30 USD). Nocleg w Sajgonie.
 • Dzień 4. Zaczynamy od śniadania. Całodniowa wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Obejrzymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi, będące symbolem walki Viet Congu z wojskami obcymi. Tunele podczas wojny pełniły funkcję schronów, dróg zaopatrzenia, magazynów broni, szpitali. Obejrzymy również przepiękną świątynię w Tay Ninh stanowiącą główny ośrodek religii cao dai. Podczas zwiedzania obiad. Nocleg w Sajgonie. (Trasa ok. 190 km).
 • Dzień 5. Śniadanie, następnie przejazd na lotnisko w Sajgonie i przelot do Siem Reap, znajdującego się zaledwie 7 km od świątyń Angkoru. Po przylocie przepłyniemy łodzią jezioro Tonle Sap do tzw. pływającej wioski. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Siem Reap, nocleg.
 • Dzień 6. Śniadanie, później zaplanowane jest zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów świetności imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (wpisane na światową listę UNESCO). W trakcie zwiedzania lunch w miejscowej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków dawniej otoczony był polami uprawnymi i dobrze utrzymanymi drogami, do tego kanałami i potężnymi murami. W programie m.in. świątynia Bayon, jedna z bram Angkor Thom – Baphoun, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Angkor Wat. Po południu udamy się na zwiedzanie Ta Phrom – części Angkoru, którą oddano siłom dżungli. Nieraz zdarza się, że potężne drzewa wyrastają wprost z kamiennych budowli, zaś ich potężne korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Wieczorem fakultatywnie kolacja z programem artystycznym (cena ok. 50 USD).

  Wycieczka do Kambodży i Wietnamu Wycieczka do Kambodży i Wietnamu

 • Dzień 7. Po śniadaniu zaplanowany jest czas wolny na samodzielne zwiedzanie, ewentualnie całodzienna wycieczka do Kbal Spean (fakultatywnie, płatna ok. 65 USD), będącego miejscem dawnego kultu Sziwy, a leżącego na północ od ruin Angkoru. Tropikalna flora, wodospady i strumienie czynią to miejsce wyjątkowo relaksującym, idealnym na spokojniejszy przerywnik po co intensywniejszych częściach wycieczki. Prosimy o zabranie wygodnego, solidnego obuwia – do przejścia piechotą będzie ok. 1,5 km przez wilgotny, tropikalny las, ścieżka miejscami bywa śliska. Wczesnym popołudniem udajemy się na obiad w miejscowej restauracji (w cenie wycieczki). Następnie czeka nas zwiedzanie majestatycznej świątyni Bantaeay Srei zbudowanej z różowego piaskowca, zwanej również „twierdzą kobiet”. Nocleg w hotelu w Siem Reap. (Trasa wycieczki fakultatywnej wynosi ok. 140 km).
 • Dzień 8. Po śniadaniu jedziemy do Phnom Penh. Zwiedzimy stolicę Kambodży: Pałac Królewski, srebrną Pagodę, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (upamiętniające ofiary reżimu Pol Pota) oraz Wat Phnom będącą najstarszą ze świątyń w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. W trakcie zwiedzania obiad lub kolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Phnom Penh.
 • Dzień 9. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Pola Śmierci Choeung Ek, miejsce gdzie odbywały się masowe egzekucje w czasach rządów Czerwonych Khmerów. Około południa przejazd na przystań nad Mekongiem,. Stamtąd wyruszymy w rejs do Chau Doc w Wietnamie. Następnie w trakcie podróży łodzią będzie można zobaczyć dzikie, nieposkromione brzegi rzeki z porastającą je bujną florą oraz tradycyjne zajęcia lokalnej społeczności. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Chau Doc.
 • Dzień 10. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do oazy dzikiego ptactwa Tra Su, gdzie w trakcie rejsu łodzią będzie możliwość obserwacji podmokłego lasu mangrowego zamieszkanego przez liczne gatunki ptactwa. Po południu lunch i przejazd do Ha Tien. Zakwaterowanie w hotelu w Ha Tien, nocleg.
 • Dzień 11. Po śniadaniu wykwaterowujemy się z hotelu i przepływamy promem na wyspę Phu Quoc (przeprawa zajmie ok. 2 godziny). Zakwaterowanie w hotelu na wyspie, czas wolny. Nocleg.
 • Dzień 12 – 13. Odpoczynek na plaży na Phu Quoc (w wyżywieniu tylko śniadania). Czas wolny na relaks, kąpiele morskie i opalanie się. Dla chętnych fakultatywnie możliwość korzystania z wycieczek dodatkowych (całodzienny rejs łodzią na okoliczne wysepki lub wycieczka do parku rozrywki Vinpearl Land).
 • Dzień 14. Śniadanie, następnie czas wolny, około południa wykwaterowanie z hotelu, przeprawa promem do Ha Tien lub Rach Gia, później przejazd do Can Tho. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 • Dzień 15. Śniadanie, następnie wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na największy w Wietnamie, pływający targ Cai Rang, później przejazd do Vinh Long, gdzie będziemy oglądać tradycyjne przedstawienie z tradycyjnym dla tego regionu śpiewem. Następnie dalej płyniemy łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu wyjątkowy labirynt odnóg, kanałów i jezior. Po południu przejazd do Sajgonu, pożegnalna kolacja i zakwaterowanie w hotelu.
 • Dzień 16. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transport na lotnisko w Sajgonie. Przelot samolotem czarterowym LOT do Polski.

Galeria

Cena wyjazdu za osobę dorosłą od: 8189 PLN

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

Angkor Wat Cambodia
Trang An, one of the most wonderful nature in Vietnam
Cena za osobę dorosłą od 8189PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Wyprawa do Zanzibaru - fascynująca Afryka

Wyprawa do Zanzibaru – fascynująca Afryka

Zanzibar to nie tylko niezwykła, zachwycająca przyroda: to również fascynująca kultura i historia, a także miejsce pochodzenia cudownych przypraw - wszystko to mogą Państwo poznać w ramach skrojonych na miarę wycieczek fakultatywnych. Wizyta w tym gorącym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Senegal i Gambia - spacer wśród lwów

Senegal i Gambia – spacer wśród lwów

Ciekawym Afryki polecamy jedyną taką łączoną ofertę: Gambia i Senegal podczas jednego wyjazdu. Zobacz jak wygląda prawdziwa Afryka.

USA - Floryda Miami plus ew. Bahamy

USA – Floryda Miami plus ew. Bahamy

Ciekawych światowego życia, niezwykłych osiągnięć, luksusów, polecamy naszą wycieczkę do USA: na piękną, niemal tropikalną Florydę! Teraz loty bezpośrednie, dzięki którym leżące po drugiej stronie oceanu Stany Zjedznoczone wreszcie są tak blisko!

zobacz więcej inspirujących ofert