Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; custom_field_template has a deprecated constructor in /www/miai_www/www/victoria/bezprzesiadek/wp-content/plugins/custom-field-template/custom-field-template.php on line 35
Gambia – przyroda i historia - BezPrzesiadek.pl

Gambia – przyroda i historia

Spragnionym doświadczeń polecamy naszą ofertę ekscytującej podróży do Gambii. Zobacz na własne oczy bujną afrykańską faunę i florę pod okiem doświadczonych przewodników, przekonaj się jak wygląda życie i kultura lokalnej społeczności, spotkaj się z historią świata na wyspie James. Afryka nigdy nie była tak blisko!

Cena za osobę 1 tydzień z przelotem:

 • w hotelu 3* od 2936 PLN (Katowice) ze śniadaniami; od 2990 PLN (Warszawa) ze śniadaniami
 • w hotelu 4* od 3157 PLN (Katowice) ze śniadaniami; od 3210 PLN (Warszawa) ze śniadaniami
 • w hotelu 5* od 4966 PLN (Katowice) ze śniadaniami; od 5020 PLN (Warszawa) ze śniadaniami

Program i atrakcje

Makasutu Culture Forest – Park Makasutu

Całodniowa wycieczka do wielkiego, biologicznie różnorodnego Parku Przyrodu Makasutu, leżącego nad brzegiem malowniczego dopływu rzeki Gambia. Na terenie tego parku zaobserwujemy zróżnicowane ekosystemy. Sawanny, lasy mangrowe, afrykański busz oraz łąki są domem dla licznych gatunków zwierząt. Spotkać tam można całe setki gatunków ptaków, trzy gatunki małp, jelenie karłowate, a także warany. Program wycieczki zawiera tradycyjną obserwację ptaków i zwierząt z łódek, a także spacer po parku z przewodnikiem. Tutaj będziemy mogli zobaczyć proces zbierania ostryg. Następnie udamy się na obiad, gdzie skosztujemy najlepszych, afrykańskich dań gotowanych w tym regionie. Podczas lunchu odbędzie się pokaz miejscowych tańców z muzyką. Cena ok. 45 EUR/os.

wycieczka do Gambii

Roots

Rejs śladami Kunta Kinte, bohatera słynnego amerykańskiego serialu Roots. Serial opowiada trudną historię o korzeniach i losach pierwszych afroamerykańskich mieszkańcow USA. Wycieczkę zaczniemy od Banjul, skąd popłyniemy do Albredy, która dawniej stanowiła francuski punkt handlowu niewolnikami. Zwiedzimy sławne muzeum niewolnictwa, jeden z pierwszych kościołów w Gambii oraz zobaczymy flagę wolności. Następnie udamy się do wsi Juffureh, w której znajduje się dom Kunta Kinte, słynnego niewolnika, którego historię opowiada serial. Następnie przepłyniemy łodzią na wyspę James, zwaną też wyspą Kunta Kinteh. Znajduje się tam Fort James, który wraz z historycznymi budowlami w pobliskiej Albredzie, został wpisany na listę UNESCO. Historia tej wyspy jest fascynujące, lecz niestety jej istnienie jest zagrożone ze względu na stale podnoszące się poziomy wód, które obmywają ruiny dawnego fortu. Rejs powrotny do Banjul, transfer do odpowiednich hoteli.(na statku obiad w cenie wycieczki). Cena ok. 45 EUR/os.

Banjul

Wycieczkę do stolicy Gambii zaczniemy od odwiedzenia rybackiej wioski Bakau. Zatrzymamy się przy najbardziej ruchliwym porcie, gdzie zobaczymy miejscowych rybaków w trakcie ich pracy przy wyładunku połowów, a także miejscowe kobiety w trakcie oczyszczania ryb, które są ważnym elementem lokalnej kuchni. Następnie przejedziemy do Serrekundy, będącej największym miastem Gambii, gdzie będzie czas wolny na zakupy pamiątek. Następnie skierujemy się w stronę Banjul. Poznamy historię tej okolicy i miasta. Zatrzymamy się przy Muzeum Narodowym, gdzie nauczymy się więcej na temat kultury, tradycji i obyczajów społeczności Gambii. Podczas spaceru po mieście zatrzymamy się na rynku św. Alberta. Przerwa na obiad w restauracji Bachus, gdzie w formie bufetu podawane są najznakomitsze afrykańskie dania. Ostatnim punktem wycieczki będzie łuk triumfalny Arch 22, z którego da się podziwiać widok na całe miasto. Cena ok. 35 EUR/os.

Galeria

Cena wyjazdu za osobę dorosłą od: 2936 PLN

Podana cena jest kwotą orientacyjną, skalkulawaną na moment tworzenia oferty. Ostateczna cena wyjazdu jest uzależniona od kursów walut, kosztów przelotów, wybranych opcji dodatkowych wyjazdu i innych czynników. Cena została skalkulowana w oparciu o dwie osoby podróżujące razem.

• przelot międzynarodowy • transfer do miejsca zakwaterowania • zakwaterowanie w hotelu w wybranym standardzie • wyżywienie zgodnie z ofertą • opiekę przedstawiciela • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
• ubezpieczenia od chorób przewlekłych • opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (od 3% wartości imprezy) • zwyczajowych napiwków
Każdy wyjedżający jest objęty obowiązkowym, podstawowym ubezpieczeniem turystycznym z sumą KN 10.000 Euro. Gorąco zachęcamy do uzupełnienia ubezpieczenia podstawowego o:
 • ubezpieczenie rozszerzone - z sumą ubezpieczenia do wysokości 100.000 Euro. Stawka ubezpieczenia za dzień wynosi od 0,90 do 2,30 Euro
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwalające odzyskać do 100% poniesionych kosztów wyjazdu w przypadku rezygnacji z udziału w imprezie
 • ubezpieczenie sportowe w przypadku, gdy zamierzasz w trakcie wykazdu nurkować, jeździć na nartach, uprawiać turystykę górską itp.
O wszystkich możliwościach ubezpieczenia wyjazdu poinformujemy Cię szczegółowo w trakcie przygotowywania oferty.
1. Wyślij zapytanie Napisz albo zadzwoń. Powiedz nam o swoich oczekiwaniach i marzeniach. Dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb, dobierzemy przeloty i hotele. Szczegółową ofertę otrzymasz mailowo. 2. Otrzymasz szczegółową ofertę Zrobimy wstępną bezkosztową rezerwację aby miejsca były zagwarantowane. Czy oferta spełnia wszystkie Twoje oczekiwania? Jeżeli tak - możemy przejść do podpisywania umowy. Jeżeli nie - uzupełnimy ją. 3. Podpisujemy umowę Prześlemy Ci mailowo wzór umowy. Umowę możesz podpisać zdalnie - nawet przez telefon komórkowy. Wszystkie formalności załątwiamy zdalnie, bez angażowania Twojego czasu. Wpłacasz zaliczkę, potem pozostałą kwotę z umowy i spokojnie czekasz na wylot! 4. Jesteś na wakacjach Jesteś gotów na wspaniałe wakacje. Przypomnimy Ci o wszystkich ważnych terminach - godzinach wylotu, miejscu odprawy. Otrzymasz listę najważniejszych rzeczy do spakowania, pakiet informacji o destynacji, do której lecisz. Dla Twojej wygody, podczas wyjazdu nasz pracownik jest dostępny 24h/7 i służy wszelką pomocą. Tobie pozostaje wyłącznie odpoczynek.

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Wyślij zapytanie


Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

Cena za osobę dorosłą od 2936PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Wyprawa do Zanzibaru - fascynująca Afryka

Wyprawa do Zanzibaru – fascynująca Afryka

Zanzibar to nie tylko niezwykła, zachwycająca przyroda: to również fascynująca kultura i historia, a także miejsce pochodzenia cudownych przypraw - wszystko to mogą Państwo poznać w ramach skrojonych na miarę wycieczek fakultatywnych. Wizyta w tym gorącym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Kambodża i Wietnam - smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam – smok w dżunglii

Kambodża i Wietnam to prawdziwe oblicze buddyjskiej Azji. Teraz dzięki lotom bezpośrednim możesz odwiedzić te kraje pełne mnichów, świątyń, soczystej zieleni, pełnego czci spokoju.

Senegal i Gambia - spacer wśród lwów

Senegal i Gambia – spacer wśród lwów

Ciekawym Afryki polecamy jedyną taką łączoną ofertę: Gambia i Senegal podczas jednego wyjazdu. Zobacz jak wygląda prawdziwa Afryka.

zobacz więcej inspirujących ofert

Dlaczego warto wyjechać z nami?

Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym

Działamy od 2003 roku, posiadamy licencję touroperatorską, ubezpieczenie organizatora turystyki Signal Iduna. Jesteśmy partnerem ponad 200 biur turystycznych, flot safari nurkowych, hoteli. Zaufanie biznesowe potwierdza także członkostwo w międzynarodowej grupie BNI.

Mamy wielkie doświadczenie

Rekomendowane hotele i usługi turystyczne sprawdzamy samodzielnie, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Nasz zespół to osoby z wieloletnią praktyką, a jednocześnie pasją podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Wyjątkowo dbamy o naszych Klientów

Przygotowując oferty uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i spełniamy je. Zawsze zapewniamy opiekę rezydentów albo przedstawicieli naszego biura na miejscu. Nasza pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę.